Rynek pierwotny czy rynek wtórny? Na którym z nich można znaleźć ciekawsze opcje mieszkaniowe? No i które mieszkania na sprzedaż bardziej opłaca się kupować – te zupełnie nowe, czy właśnie te, które już wcześniej do kogoś należały i teraz przyjęły stan używany? Wszystko zależy od ustalonych priorytetów. U każdej osoby kupującej mieszkanie dobrze może zadziałać jego zupełnie inny rodzaj. Na pewno jednak w większości przypadków uniwersalnymi propozycjami okażą się mieszkania z rynku pierwotnego. Są one nowe, ale nie jest to ich jedyna zaleta. Takie mieszkania mają dużo więcej plusów i właśnie ich opisem zajmiemy się w tym tekście.

Mieszkania nowe w każdym przypadku będą droższe niżeli te używane. To na pewno, ale jest jeszcze druga strona medalu, gdyż to właśnie na nowe mieszkania z rynku pierwotnego często można uzyskać różnego rodzaju dopłaty, dzięki którym stają się one tańsze. Są one także lepszą inwestycją w przyszłość. Używane mieszkania bardzo szybko tracą na wartości, podczas gdy te nowe tę wartość mogą wręcz zyskiwać, dzięki czemu po jakimś czasie da się je sprzedaż za większą kwotę niż ta, za którą się je kupiło. Spora ilość osób na tym przecież zarabia. Ludzie, którzy mają więcej pieniędzy, kupują nowe mieszkania na sprzedaż właśnie po to, by potem samodzielnie je sprzedawać za wyższe ceny. Jest to naprawdę niezły sposób na życie dla kogoś, kto posiada jakąś większą dodatkową gotówkę. Przez jakiś czas takie nowo zakupione mieszkanie można też wynajmować, a dopiero później je sprzedać, aby zarobić na nim jeszcze więcej i okresowo uzyskiwać za nie określoną ilość gotówki w ramach czynszu opłacanego przez najemców. Jeżeli szukasz ofert mieszkaniowych w Słupsku, koniecznie zajrzyj na serwis regionalny https://www.slupskinfo.pl/.

Inną zaletą brania mieszkań z rynku pierwotnego jest możliwość całkowitej rezygnacji ze współpracy z agencjami i niezależnymi agentami nieruchomości. Takie mieszkania łatwo można samemu dla siebie pozyskiwać. Dzięki temu unika się opłacania nieraz wysokiej prowizji.