Kupno czy wynajem mieszkania- to pytanie zadaje sobie wiele osób. Obie opcje mają swoje plusy i minusy. Wszystko zależy od naszej obecnej sytuacji życiowej i zawodowej, a także od naszych planów na przyszłość.

Kupno czy wynajem mieszkania- co wybrać?

Wiele młodych osób decyduje się na wynajem mieszkania. Dotyczy to zarówno singli, jak i par. Wynajem daje nam pełną swobodę. Mieszkania na wynajem są już umeblowane. Najlepiej znaleźć takie, które nam się spodoba bez konieczności inwestowania pieniędzy w remont nie swojego mieszkania. Młodzi ludzie często nie posiadają zdolności kredytowej, która byłaby wystarczająca na kredyt hipoteczny. Osoby samotne także mogą mieć problem z uzyskaniem potrzebnych na zakup mieszkania pieniędzy. Ceny wynajmu mieszkań są podobne do rat kredytu, które musielibyśmy spłacać. Jednak tutaj podpisujemy umowę najmu na rok czy dwa lata. Po tym czasie możemy znaleźć kolejne mieszkania bądź zostać w tym samym. Wynajem będzie dobry dla singli, a także dla par z krótkim stażem. Małżeństwa najczęściej decydują się na kupno mieszkania.

Przed wynajęciem mieszkania, pamiętaj o przeprowadzeniu prawidłowej kontroli budynku https://warszawainfo.pl/mieszkanka-warszawy-chciala-pomoc-uchodzcom-administracja-budynku-zarzadzila-wyzsze-oplaty/.

Kupno nieruchomości na kredyt to niejako deklaracja, że spędzimy w danym miejscu najbliższe lata. Musimy zatem dobrze wybrać gdzie chcemy mieszkać, a także z kim. Kupno mieszkania będzie dobrym wyborem jeśli mamy pewną pracę. Warto także zastanowić się czy będziemy w stanie udźwignąć raty kredytu, jeśli jeden z partnerów straci pracę bądź będzie mniej zarabiał. W ciągu tych 20-30 lat wszystko może się stać. Małżeństwa, które mają bądź planują mieć dzieci często decydują się właśnie na kupno nieruchomości. W końcu będzie to pewnego rodzaju zabezpieczenie na przyszłość. Miasta stale się rozrastają. Kupno mieszkania pozwoli nam mieszkać w dobrej lokalizacji. Za kilkanaście lat osiedla będą budowane coraz dalej od centrum miasta. Wydłuży to dojazdy do pracy, szkoły czy sklepu. Kupując mieszkanie możemy urządzić je po swojemu, co nie jest opłacalne w wynajmowanym mieszkaniu.