Rosnąca inflacja sprawia, że coraz więcej osób zastanawia się nad tym czy warto kupić mieszkanie. W końcu wiąże się to z koniecznością wzięcia kredytu hipotecznego, który będziemy musieli spłacać przez kolejne 20-30 lat. Wraz z inflacją wzrosną także raty kredytu.

Czy warto kupić mieszkanie w 2022 roku?

Na pytanie czy warto kupić mieszkanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Z jednej strony warto, gdyż jest to inwestycja na lata. W końcu będziemy mieć zapewnione lokum na całe życie. Z drugiej strony to zadłużanie się na kilkadziesiąt lat i życie w stresie, gdyż nie mamy pewności, że będziemy w stanie płacić raty. Inflacja rośnie i nie wiemy na jakim poziomie będzie za kilka czy kilkanaście lat. Nie każdy z nas ma pewną posadę. Jeśli jednak posiadamy oszczędności, to kupno mieszkanie może być dobrym wyborem. W razie utraty pracy czy wyższych rat będziemy mogli skorzystać z oszczędności. Zanim zdecydujemy się na zakup mieszkania pomyślmy czy w ciągu najbliższych lat możemy liczyć na wyższe zarobki. Warto także rozważyć co zrobimy w przypadku utraty obecnej pracy. Ważne jest, żebyśmy mieli jakąś alternatywę, która pozwoli nam na życie na tym samym poziomie.

Często także osoby z pewną posadą nie decydują się na zakup nieruchomości. Żyją oni w nadziei, że ceny mieszkań spadną na przestrzeni kilku lat. Jednak nic nie wskazuje na to, że ceny spadną, a wręcz przeciwnie będą coraz wyższe. Jednak wzrost cen nie będzie duży. Wielu ekspertów w dziedzinie nieruchomości twierdzi, że ceny mieszkań powinny się ustabilizować. Cena mieszkania zależy od lokalizacji. W centrum miasta cena za metr kwadratowy mieszkania może być nawet dwa razy wyższa niż w przypadku mieszania na obrzeżach miasta. Wielu ludzi decyduje się na zakup nieruchomości z rynku wtórnego. Takie używane mieszkanie może być nawet dwa razy tańsze, jednak musimy się liczyć z kosztami remontu. Jeśli czujemy, że chcemy spędzić w danym mieście resztę życia, to kupno mieszkania może okazać się dobrym pomysłem. Nowe osiedla są w dużej mierze zamieszkiwane przez młode osoby. Zatem w łatwy sposób nawiążemy kontakty z rówieśnikami. Jeśli jednak nie jesteśmy pewni swojej przyszłości, to lepszym wyborem będzie wynajem mieszkania.

Zajrzyj na stronę https://warszawainfo.pl/, jeżeli planujesz zakup mieszkania w Warszawie i poznaj najbardziej opłacalne oferty.

Inną opcją jest kupno nieruchomości pod inwestycje. Wiele osób w ostatnim czasie rozpoczyna inwestowanie swoich pieniędzy. Można to robić na różne sposoby. Jednym z tych sprawdzonych jest kupno nieruchomości pod wynajem. Możemy to zrobić także bez posiadania dużych oszczędności. Wystarczy mieć kilkadziesiąt tysięcy na wkład własny. Dzięki temu dostaniemy kredyt hipoteczny, który będziemy spłacać pieniędzmi z wynajmu mieszkania. W ten sposób z czasem możemy stać się właścicielami kilku czy kilkunastu nieruchomości.