Czynniki zewnętrzne wpływające na cenę nieruchomości

1. Obszar miasta

Miejsce, w którym znajduje się dom jest jednym z czynników, które najbardziej warunkują jego cenę. Jak można sobie wyobrazić, dom w centrum miasta nie ma takiej samej wartości jak ten na peryferiach. Dzięki temu poznasz zakres cen, po jakich sprzedano domy podobne do Twojego w ciągu ostatnich 6 miesięcy. A w tym celu wystarczy skonsultować się z ekspertem od nieruchomości. On lub ona z pewnością udzieli Ci wszystkich tych informacji.

2. Usługi w pobliżu

Dostępność usług w pobliżu nieruchomości odgrywa ważną rolę w określeniu jej wartości. Szkoły, banki, apteki, ośrodki zdrowia, tereny zielone, tereny handlowe, dostęp do komunikacji miejskiej i parkingi. Wszystko to oznacza poprawę warunków życia mieszkańców tego obszaru i jest to coraz bardziej cenione przez kupujących.

3. Sytuacja na rynku

Na rynek nieruchomości, jak na każdy inny sektor działalności komercyjnej, wpływa istniejąca w danym momencie podaż i popyt. A tu wpływ mają wszelkiego rodzaju czynniki: sytuacja gospodarcza, stopy procentowe i kredyty hipoteczne , możliwości inwestycyjne potencjalnych nabywców, podaż..

Czynniki wewnętrzne, które wpływają na cenę domu

1. Stan nieruchomości i dostępna przestrzeń

Cena sprzedaży jest w pierwszej kolejności uwarunkowana stanem nieruchomości i metrami kwadratowymi. Oczywiście cena będzie inna, jeśli jest to nowy budynek, jeśli wymaga remontu lub jeśli jest gotowy do zamieszkania.

2. Liczba pokoi i ich rozmieszczenie

Jak można sobie wyobrazić, liczba pokoi i ich rozmieszczenie jest uwarunkowana liczbą metrów kwadratowych dostępnych w domu. Ale traktujemy to jako niezależny punkt, który należy wziąć pod uwagę. Bo niezależnie od tego, czy masz więcej czy mniej metrów, dobry rozkład z maksymalnym wykorzystaniem przestrzeni będzie pozytywnym elementem. Nowoczesne układy mieszkań, z dużą ilością miejsca do przechowywania zawsze będą dobrze oceniane przez nabywców.

3. Obiekty i obszary użytkowe

Wyposażenie nieruchomości jest dodatkiem do jej wielkości i ogólnego stanu technicznego. Zwykły brak miejsca sprawia, że coraz bardziej ceniona jest dostępność dodatkowej przestrzeni w domu. Te domy, które zawierają miejsca parkingowe i pomieszczenia gospodarcze są wysoko cenione przez potencjalnych nabywców. A to sprawia, że są one obecnie szczególnie poszukiwane. Ponadto posiadanie obszarów i przestrzeni do wspólnego użytku, takich jak basen, obiekty sportowe i ogrody, to kolejne dodatki, które należy wziąć pod uwagę przy ustalaniu ceny nieruchomości.